| RSS

Mastercard підвищить ліміти на здійснення безконтактних оплат

21 Февраль, 2019 | 1 комментарий | Размещено в банк, ИТ, карточки, Украина, финтех

 • Із 12 квітня 2019 року Mastercard підвищує ліміти на здійснення безконтактних оплат без необхідності введення пін-коду до 500 грн;
 • Понад 50 мільйонів поїздок оплатили пасажири столичної підземки безконтактними банківськими картками та гаджетами з моменту запуску технології безконтактної оплати в метрополітені;
 • Mastercard готує до запуску в Україні сервіс Tap on Phone, який дозволить МСБ приймати безконтактні оплати без фізичного POS-терміналу.

Київ, 21 лютого 2019 року — Безконтактні оплати сьогодні стали однією з найпопулярніших платіжних звичок українців. Зручність та швидкість платежів в один дотик є вагомим аргументом для поступового переходу українців на безготівковий стиль життя. Про це свідчить і статистика НБУ, згідно з якою частка безготівкових операцій в Україні стабільно зростає і вже становить понад 44% від загального об’єму операцій з платіжними картками, а понад 78% платіжних терміналів оснащені безконтактною технологією. Інга Андреєва, генеральний директор Mastercard в Україні, анонсувала збільшення ліміту на безконтактні розрахунки за картками Mastercard без необхідності введення пін-коду до 500 гривень з 12 квітня 2019 року.

Одним із потужних драйверів переходу на безконтактні платежі є транспортні рішення, які Mastercard спільно з партнерами реалізовує в Україні. «Безконтактна революція» в транспорті розпочалася з київського метрополітену, де на сьогодні кількість безконтактних оплат на жовтих турнікетах перевищила 50 мільйонів.Щоденно у підземці здійснюється до 150 тисяч безконтактних оплат проїзду, при цьому вже понад 50% із них  — розрахунки за допомогою NFC (смартфонів, смарт-годинників). Загалом пасажири метро сплатили за проїзд картками з 75 країн світу.

Прагнення українців платити безконтактно з NFC-пристроями зростає кожного дня. Із жовтня 2017 по жовтень 2018 року число оплат гаджетами з картками Mastercard збільшилося у 90 разів. Кількість підключених пристроїв щомісяця зростає на 25%. На сьогодні в Україні NFC-платежі з Mastercard доступні для клієнтів 18 банків, а Україна входить до світових країн-лідерів за кількістю NFC-оплат за картками Mastercard.

Водночас дослідження Mastercard SME Monitor засвідчило, що Україна має один із найнижчих показників терміналізації малого та середнього бізнесу серед країн Центральної та Східної Європи. Сьогодні лише 38% МСБ в Україні надають можливість безготівкової оплати клієнтам, тобто 62% підприємств працюють лише з готівкою. Питання включення МСБ до фінансової системи є одним із пріоритетів для Mastercard. Минулого року компанія реалізувала в Україні ряд рішень для прийому платежів на основі технології Mastercard QR, а сьогодні Mastercard працює над запуском пілотного проекту Tap on Phone, завдяки якому мобільний телефон з NFC-модулем може виконувати функцію платіжного термінала. Рішення дозволить МСБ приймати безготівкові платежі без спеціального обладнання, використовуючи лише мобільний телефон. Tap on Phone також передбачає можливість інтеграції облікової технології та інструментів лояльності.

Директор з розвитку бізнесу Mastercard в Україні Юрій Батхін відзначив також щорічний приріст обсягів операцій в електронній комерції на 100% за картками Mastercard. При цьому на сьогодні 56% онлайн-транзакцій з оплати товарів та послуг за картками Mastercard становлять оплати всередині країни, а 44% — за її межами. В об’ємах доля розподілена таким чином:  71% — внутрішній e-commerce, а 29% — транскордонні онлайн-платежі.

Говорячи про подальші тренди розвитку ринку електронної комерції та платіжної галузі загалом,  Юрій Батхін відзначив впровадження рішення M4M в Україні, що дозволить онлайн-торговцям токенізувати платіжні картки та підвищити рівень успішних операцій до 97%; подальший розвиток активної біометрії (відбиток пальця, face ID, голосова ідентифікація, сітківка ока); впровадження Mastercard Identity Check, що базується на біометрії і відповідає стандартам NEW EMV 3DS, замінюючи Mastercard Secure Code; а також розвиток поведінкової біометрії, яка дозволяє отримувати аналітику поведінки користувачів та здійснювати пасивну біометричну перевірку.

(c) Banknews

»Главная страница«

Оставить комментарий 233 просмотров, 1 - сегодня |
Follow Discussion

1 комментарий to “Mastercard підвищить ліміти на здійснення безконтактних оплат”

 1. admin:

  Visa и Mastercard могут уйти из России

  Новые положения закона «О национальной платежной системе» могут привести к тому, что международные платежные системы (МПС) могут свернуть свою деятельность в России, и граждане лишатся возможности платить картой за рубежом, пишет «Коммерсант». Внутри России в свою очередь может прекратиться прием карт зарубежных кредитных организаций. Госдума включила рассмотрение законопроекта во втором чтении на 23 июля.
  Сами поправки, как утверждается, направлены на поддержание беспрерывности карточных платежей в России. Они требуют запретить российским «дочкам» международных платежных систем приостанавливать расчеты по картам российских банков, попавших под санкции, что, по сути, для них невыполнимо.
  Законопроект вводит понятие «иностранная платежная система» (ИПС) таким образом, что МПС, зарегистрированные в ЦБ, под него не попадают и, следовательно, должны подчиняться правилам для просто «платежных систем». Для них в законопроекте вводится запрет на установление «критериев приостановления, прекращения участия в платежной системе по инициативе оператора платежной системы, связанных, соответственно, с приостановлением, прекращением участия в иностранной платежной системе». Это относится ко всем крупным иностранным системам.
  На данный момент дочерние структуры, состоящие в реестре операторов платежных систем ЦБ, есть у Visa, MasterCard, China Union Pay, JCB и др.
  Если правила не будут исправлены, спустя полгода после принятия закона приостановление расчетов какого-либо банка, например, из-за санкций, будет считаться нарушением. За этим последует предписание ЦБ об исправлении нарушения, и в случае если оно не будет выполнено, произойдет исключение российской дочерней компании ИПС из реестра операторов платежных систем ЦБ и фактический запрет на работу платежной системы в России.
  Если у МПС отзовут лицензии в России, то на какое-то время все расчеты по картам внутри страны остановятся, предупреждает независимый эксперт на платежном рынке Дмитрий Вишняков. У Национальной системы платежных карт (НСПК) сегодня договоры заключены не с банками, а с международными платежными системами, которые платят ей за обработку их трансакций внутри страны, и все условия расчетов, включая межбанковские комиссии, записаны в правилах международных платежных систем, поясняет он.
  Международные платежные системы не станут менять правила, а просто свернут свой бизнес в России, уверен эксперт, знакомый с работой МПС. Он указал на то, что предлагаемые правила для компаний невыполнимы не потому, что это сложно сделать или неудобно, а потому, что невозможно с юридической точки зрения. С юридической точки зрения дочерняя организация не может не исполнять правила и требования головной организации, а поводов для исключения банков из иностранной платежной системы может быть много и весьма разных, добавляет исполнительный директор Национальной платежной ассоциации Мария Михайлова.
  ЦБ и депутаты настаивают на принятии поправок к закону уже в эту сессию. Регулятор настаивает на том, что «российские «дочки» иностранных компаний, осуществляющих свою деятельность на территории РФ, должны работать в соответствии с российским законодательством, что обеспечивает защиту интересов граждан, финансовой инфраструктуры и российского бизнеса».

Оставить комментарий

<