| RSS

accounting outsourcing in ukraine

Національний банк знизив облікову ставку до 15,5%

25 Октябрь, 2019 | Нет комментариев | Размещено в банк, кредит, НБУ, ставка, Украина

Правління Національного банку України ухвалило рішення знизити облікову ставку до 15,5% річних із 25 жовтня 2019 року. Національний банк продовжує цикл пом’якшення монетарної політики, оскільки бачить стійку тенденцію до уповільнення інфляції до цілі 5%. 

У вересні 2019 року споживча інфляція в річному вимірі сповільнилася до 7,5% та була навіть нижчою за прогноз, опублікований у липневому Інфляційному звіті. Зниження інфляції продовжилося і в жовтні, як свідчать результати попередньої оцінки Національного банку.

В основі цієї стійкої тенденції – поступове послаблення фундаментального тиску на ціни, ознакою якого є стрімке уповільнення базової інфляції. Жорстка монетарна політика стала однією з причин зміцнення обмінного курсу та покращення інфляційних очікувань. Це помітно позначається на цінах та перевищує вплив факторів, які навпаки тиснуть на ціни в бік підвищення, зокрема вплив все ще стійкого споживчого попиту.

Інфляція буде й надалі уповільнюватися до цілі 5%

Як і раніше, очікується, що інфляція знизиться до 6,3% на кінець цього року і на початку наступного увійде в цільовий діапазон та досягне середньострокової цілі 5% наприкінці 2020 року.

Базова інфляція уповільнюватиметься до кінця 2019 року суттєвіше, ніж передбачалося раніше, а ціни на паливо залишатимуться нижчими минулорічних через міцніший обмінний курс гривні.  Водночас на інфляцію в бік зростання буде тиснути вплив несприятливих погодних умов на пропозицію овочів. Відповідно, зважаючи на взаємокомпенсуючий вплив цих чинників, прогноз Національного банку з інфляції на кінець 2019 року є незмінним.

Подальше уповільнення інфляції до 5% у 2020-2021 роках, як і цього року, зумовлюватимуть досить жорсткі монетарні умови. Навіть за поступового зниження облікової ставки її реальне значення залишатиметься високим з огляду на поліпшення інфляційних очікувань. Порівняно високі реальні процентні ставки підтримуватимуть інвестиційну привабливість гривневих фінансових інструментів та, відповідно, позначатимуться на обмінному курсу гривні.

Як наслідок, сприятливіша, ніж очікувалося раніше, ситуація на валютному ринку нівелюватиме тиск на ціни з боку внутрішнього попиту, який за новим прогнозом буде дещо вищими, ніж передбачалося досі.

Також поступовій дезінфляції сприятимуть:

  • виважена фіскальна політика,
  • відносно низькі ціни на енергоресурси на світових ринках,
  • зростання пропозиції продовольчих товарів завдяки підвищенню продуктивності сільськогосподарського виробництва.

Економіка України буде демонструвати стійкі темпи зростання на рівні 3,5-4% у 2019-2021 роках

Порівняно з липневим  макроекономічним прогнозом Національний банк підвищив прогноз темпів економічного зростання на 2019 і 2020 роки до 3,5% та на 2021 рік – до 4%. Це зумовлено стійкішим внутрішнім попитом, збільшенням продуктивності у сільськогосподарському виробництві, поліпшенням споживчих настроїв.

Водночас стримуючими факторами для економічного зростання у 2020 році будуть уповільнення світової економіки та погіршення умов торгівлі.

Дефіцит поточного рахунку у 2019-2021 роках залишатиметься в прийнятних межах

У 2019 році дефіцит поточного рахунку звузиться до 2,9% ВВП, незважаючи на більш міцний обмінний курс гривні, завдяки кращим умовам торгівлі та високому врожаю зернових.

(с) Banknews

»Главная страница«

Оставить комментарий 123 просмотров, 1 - сегодня |

Оставить комментарий

<