| RSS

accounting outsourcing in ukraine

Отрицательный капитал VAB банка составляет более 100 млн.долл.

21 Ноябрь, 2014 | 1 комментарий | Размещено в банк, банкротство, Украина, финансы

ПАТ «ВіЕйБі БАНК» віднесено до категорії неплатоспроможних

20 листопада 2014 року Правління Національного банку України відповідно до вимоги статті 76 Закону України «Про банки і банківську діяльність» прийняло постанову № 733 «Про віднесення ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ АКЦІОНЕРНИЙ БАНК» до категорії неплатоспроможних».

Відповідно до законодавства Фондом гарантування вкладів фізичних осіб 21 листопада 2014 року в зазначеному банку запроваджено тимчасову адміністрацію та призначено уповноважену особу.

З квітня цього року Національний банк України за результатами банківського нагляду за діяльністю ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ АКЦІОНЕРНИЙ БАНК» (далі – ПАТ «ВіЕйБі Банк») неодноразово вказував керівництву банку та його власникам на наявність потенційних ризиків у діяльності ПАТ «ВіЕйБі Банк».

З метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів зазначеного банку Національний банк України в жовтні 2014 року прийняв рішення про віднесення ПАТ «ВіЕйБі Банк» до категорії проблемних. Національним банком було встановлено строк для вжиття ПАТ «ВіЕйБі Банк» заходів щодо приведення своєї діяльності у відповідність до вимог законодавства.

У межах встановлених процедур Національний банк України працював з керівництвом та власниками ПАТ «ВіЕйБі Банк» щодо пошуку шляхів поліпшення фінансового стану. Так ПАТ «ВіЕйБі Банк » надав План фінансового оздоровлення, який передбачав фінансову підтримку з боку акціонерів банку у визначені строки. Проте пропозиції власників щодо збільшення капіталу банку виявилися недостатніми для підтримання його платоспроможності. Також, слід відзначити, що ПАТ «ВіЕйБі Банк» не відповідає критеріям, які є підставою для участі держави в докапіталізації банку, що затверджені рішенням Експертно-аналітичної ради з питань участі держави у статутному капіталі банків від 3 липня 2014 року. Крім того, світові стандарти рекапіталізації банків, які Національний банк України впроваджує в рамках програми Міжнародного валютного фонду, не передбачають участі держави у рекапіталізації в разі надання банком значного обсягу кредитів економічно-пов’язаним особам.

Таким чином, акціонери ПАТ «ВіЕйБі Банк» не надавали реальної фінансової підтримки банку, що призвело до подальшого погіршення фінансових показників його діяльності, порушення ним економічних нормативів та неможливості своєчасного виконання банком зобов’язань перед вкладниками та іншими кредиторами. Зокрема відповідно до «Звіту про дотримання економічних нормативів та лімітів відкритої валютної позиції» станом на 14 листопада 2014 року відбулося зменшення розміру регулятивного капіталу банку – «-» 1 511 млн. грн. (нормативне значення – не менше 120 млн. грн.).

Як наголосив перший заступник Голови Національного банку України Олександр Писарук, регулятор доклав максимум зусиль для підтримання ліквідності ПАТ «ВіЕйБі Банк» з метою забезпечення здійснення виплат вкладникам банку.

«У зв’язку з тим, що достатніх джерел для рекапіталізації банку немає Національний банк України був вимушений прийняти рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних. Ми впевнені, що Фонд гарантування вкладів фізичних осіб забезпечить виплату вкладникам гарантованої суми відшкодування у найкоротші терміни, а також зробить усе необхідне для ефективного виведення ПАТ «ВіЕйБі Банк» з ринку з метою якомога повного задоволення потреб кредиторів», – зауважив він.

Join the Forum discussion on this post

Оставить комментарий 1329 просмотров, 1 - сегодня |
Follow Discussion

1 комментарий to “Отрицательный капитал VAB банка составляет более 100 млн.долл.”

Трекбеки

  1. 383 тыс. вкладчиков VAB банка и CityCommerceBank пострадало от банкротства  

Оставить комментарий

<