| RSS

accounting outsourcing in ukraine

Підписано договір про реструктуризацію боргу Фонду перед Державою

19 Апрель, 2022 | 2 комментариев | Размещено в банк, Украина

Міністерство фінансів України та Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд) підписали Договір про порядок перерахування Фондом коштів до Державного бюджету України з метою реалізації Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення стабільності системи гарантування вкладів фізичних осіб» (далі – Закон), що набрав чинності 13 квітня цього року. 

Договір визначає порядок погашення реструктуризованих боргів Фонду перед Державою за позиками, що були йому надані для подолання наслідків системної банківської кризи 2014-2017 рр. Це дозволяє підвищити фінансову стійкість системи гарантування вкладів та реалізувати низку кроків, спрямованих на зміцнення довіри до банків і посилення фінансової стабільності Держави загалом та під час воєнного стану.

Нагадаємо, що Закон враховує ініціативи Президента та запроваджує 100% гарантії за вкладами на час дії воєнного стану та трьох місяців з дня його припинення чи скасування, а після завершення цього строку встановлює гарантовану суму відшкодування вкладникам у межах 600 тис грн. Крім того, Законом передбачено приєднання Ощадбанку до системи гарантування вкладів фізичних осіб.

Як наголосила фінансовий директор Фонду Олена Нужненко, «Реструктуризація не є списанням чи прощенням боргу Фонду. За умовами договору, який ми підписали з Мінфіном, погашення в частині номіналу векселів здійснюватиметься до липня 2032 р. з коштів Фонду, що перевищуватимуть суму, необхідну для покриття можливих ризиків у банківській системі. А в частині, що відповідає нарахованим відсоткам, погашення відбуватиметься за рахунок стягнення збитків з колишніх власників та пов’язаних осіб, діяльність яких призвела до неплатоспроможності цих установ.

Таким чином, після набрання чинності Законом припинилися зобов’язання Фонду за векселями, а капітал набуде позитивного значення. Це означає, що система гарантування вкладів збалансована і готова до усіх викликів нинішнього часу».

«Це надзвичайно важливий крок для забезпечення стабільності фінансової  системи держави. Він дозволяє вирішити низку важливих завдань. По-перше, Держава визначилась, що основна відповідальність за наслідки системної банківської кризи 2014-16 років повинна лягти на осіб, чиї дії або бездіяльність призвели до неплатоспроможності банківські установи у 2014-17 роках. По-друге, механізми погашення прописані таким чином, щоб забезпечити збалансованість  та спроможність системи гарантування вкладів у подоланні майбутніх викликів у банківському секторі. По-третє, реструктуризація дозволила підвищити суми відшкодування  та запровадити стовідсоткові гарантії за вкладами на час війни, що зміцнить довіру вкладників до банківської системи», — наголосив заступник міністра фінансів України Юрій Драганчук.

Механізм реструктуризації було розроблено за участю представників Світового Банку та групи консультантів: Lazard Freres SAS, ТОВ «КПМГ-Україна», Адвокатського об’єднання «Юридична фірма «ЕКВО», Freshfields Bruckhaus Deringer LLP, в рамках технічної допомоги Європейського банку реконструкції та розвитку .

Довідково. Станом на 01.03.2022 Фонд гарантування вкладів виплатив вкладникам неплатоспроможних банків 95,7 млрд грн.

(c) Banknews

»Главная страница«

Оставить комментарий 264 просмотров, 1 - сегодня |
Follow Discussion

2 комментариев to “Підписано договір про реструктуризацію боргу Фонду перед Державою”

  1. admin:

    ПриватБанк починає дистанційну виплату відшкодування вкладникам ліквідованих банків — Фонд гарантування вкладів

    Відсьогодні вкладники банків, що ліквідуються, мають можливість отримувати гарантоване відшкодування віддалено, не відвідуючи відділення банку. Як повідомив Фонд гарантування вкладів, ПриватБанк починає виплати відшкодувань вкладникам онлайн, без їх особистої̈ присутності в установі банку. Це перший банк-агент, який реалізував ініціативу Фонду гарантування вкладів щодо дистанційних виплат гарантованого відшкодування вкладникам.

    Для отримання гарантованої суми дистанційно потрібно бути клієнтом ПриватБанку та пройти ідентифікацію, звернувшись до клієнтської̈ підтримки банку, у онлайн чат-бот на сайті http://www.privatbank.ua або у інтернет-банку Приват24.

    «В умовах війни для багатьох вкладників відвідування відділень банків є небезпечним, а часом і просто неможливим. Ми вдячні нашим банкам-агентам, що відгукнулися на запит Фонду і оперативно запровадили варіанти здійснення виплат гарантованого відшкодування віддалено», — сказала заступниця директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів Наталія Рудуха.

    Нагадаємо, Фонд гарантування вкладів удосконалив механізм виплати гарантованого відшкодування вкладникам у період дії воєнного стану в Україні. Зокрема, за бажанням, вкладники банків, що ліквідуються, зможуть отримати гарантовану суму за вкладом без відвідування відділень банків-агентів Фонду.

    Відповідне рішення прийняте виконавчою дирекцією Фонду 24 березня та зареєстроване Міністерством юстиції України 31 березня 2022 року. Зміни в порядку відшкодування за вкладами набули чинності 6 квітня цього року після їх оприлюднення на сторінках офіційних видань.

  2. admin:

    У березні 2022 році сума надходження коштів до банків, що ліквідуються Фондом гарантування вкладів, склала 1 510,7 млн грн. Найбільше коштів надійшло від погашення цінних паперів – 1 505,8 млн грн (АТ «МР БАНК»).

    Від погашення кредитів банки отримали 3,7 млн грн (АТ АКБ «АРКАДА» — 2,2 млн грн, АТ «МР БАНК» — 1,5 млн грн), від продажу майна – 1,2 млн грн (АТ «БАНК ЗОЛОТІ ВОРОТА» — 0,8 млн грн, АТ АКБ «АРКАДА» — 0,4 млн грн).

    Загалом за січень-березень 2022 року надходження коштів до банків під управлінням Фонду склали 1 619,7 млн грн, з яких 1 505,8 млн грн надійшло від погашення цінних паперів, 66,3 млн грн – від реалізації майна, 47,1 млн грн – від погашення кредитів, 0,6 млн грн – від оренди майна.

    З метою мінімізації негативного впливу наслідків військової агресії Російської Федерації проти України Фонд запровадив Кредитні канікули для позичальників банків, що ліквідуються. Водночас, Фонд звертається з проханням до позичальників, за наявності фінансової можливості, продовжувати виконувати свої боргові зобов’язання, щоб не накопичувати кредитне навантаження. Окремо Фонд відзначає високий рівень кредитної дисципліни фізичних осіб — позичальників АТ АКБ «АРКАДА», які продовжують виконувати свої зобов’язання за кредитами. Звертаємо увагу позичальників АТ «МР БАНК» та ПАТ «Промінвестбанк», що їх зобов’язання перед банками не скасовуються – усі кошти, які вони будуть сплачувати у погашення своїх боргових зобов’язань, як це передбачається законодавством, спрямовуватимуться на задоволення вимог кредиторів цих установ (фізичних осіб понад гарантовану суму та українського бізнесу), а також держави.

    Крім того, Фонд нагадує орендарям нерухомого майна банків, що ліквідуються, про порядок внесення орендної плати за користування нерухомістю, а також про її повернення банку-орендодавцю у разі закінчення терміну дії договору оренди чи припинення використання орендованого майна.

    Нагадуємо, кошти, що надходять від управління та реалізації активів (майна) неплатоспроможних банків в управлінні Фонду, спрямовуються на задоволення вимог їх кредиторів у черговості, визначеній статтею 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Оставить комментарий





<