| RSS

Що таке IBAN?

23 Июль, 2019 | 1 комментарий | Размещено в банк, Украина

IBAN (International Bank Account Number) — стандартизований міжнародний формат номеру рахунку, що складається з літер та цифр, який крім номера рахунку містить у собі код країни (UA) та МФО банку. 

Його застосування буде обов’язковим для Клієнтів всіх банків України при здійснені платежів як в національній, так і в іноземних валютах, у тому числі при переказах за межі України, що регламентовано Постановою Правління Національного банку України №162 від 28 грудня 2018 року «Про запровадження міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні»

Навіщо потрібен IBAN?

1. Прискорені міжбанківські платежі
2. Спрощена автоматична обробка платежів банками держав Європейського економічного простору
3. Оперативне отримання платежів, зокрема від контрагентів з країн Європейського Союзу
4. Легка ідентифікація платника і одержувача коштів, а також банку України

Перехід на новий формат міжнародних банківських рахунків

З 5 серпня 2019р. Райффайзен Банк Аваль буде відкривати Клієнтам нові рахунки за стандартом IBAN.

З 5 серпня по 31 жовтня 2019р. діючі номери рахунків всіх Клієнтів Банк буде змінювати самостійно на номери стандарту IBAN відповідно до вимог стандарту. Також Банк проінформує Державну фіскальну службу (ДФС) про зміну реквізитів рахунків осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, фізичних осіб підприємців та юридичних осіб. Перелік рахунків, на які здійснюється зарахування з органів Пенсійного фонду України/соціального захисту населення, з оновленими реквізитами за стандартом IBAN Банк надасть (без заяв Клієнтів) до відповідних органів самостійно.

Про факт зміни рахунків на формат IBAN можна буде дізнатись:

 • в Raiffeisen Online (для поточних та депозитних рахунків фізичних осіб);
 • в Raiffeisen Business Online (для рахунків осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, фізичних осіб підприємців та юридичних осіб);
 • у відділенні Банку.

Після заміни рахунків на формат IBAN в реквізитах розрахункових документів необхідно використовувати IBAN. У разі, якщо рахунки вже були змінені на формат IBAN,  у період з 5 серпня по 31 жовтня 2019р. у розрахункових документах можна вказувати як діючий номер рахунку та код Банку (МФО), так і номер за стандартом IBAN. Для коректності виконання Банком платіжних доручень на паперових носіях у період з 5 серпня по 31 жовтня 2019р. свої рахунки в реквізитах необхідно зазначати у форматі діючого номера рахунку та код Банку (МФО).

В строк до 5 серпня 2019р. особам, які провадять незалежну професійну діяльність, фізичним особам підприємцям та юридичним особам необхідно звернуться до обслуговуючого відділення в разі наявності реєстраційних змін, про які не було повідомлено Банк, з відповідними документами для актуалізації даних і приведення їх у відповідність.  Для коректного переведення рахунків на міжнародні стандарти IBAN Ваша інформація в Банку та в ДФС має бути повністю ідентична.

З 1 листопада 2019р. рахунки осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, фізичних осіб підприємців та юридичних осіб, по яких з податкових органів надійде відмова про взяття на облік, будуть недоступні для здійснення видаткових операцій та безготівкових перерахувань до моменту звернення Клієнта на відділення Банку для з’ясування та усунення причини!

Щоб імпортувати платежі та експортувати виписки за рахунками в Raiffeisen Business Online, вам необхідно самостійно змінити відповідні налаштування в системі до 5 серпня 2019 р. Ознайомтеся з форматами імпорту платежів та форматами експорту виписки.

(c) Banknews

»Главная страница«

Оставить комментарий 286 просмотров, 1 - сегодня |
Follow Discussion

1 комментарий to “Що таке IBAN?”

 1. admin:

  З 5 серпня ПриватБанк переводить рахунки клієнтів на IBAN

  Корпоративні клієнти ПриватБанку та підприємці отримають нові номери рахунків у міжнародному форматі IBAN з 5 серпня 2019 року. Як повідомили в банку, перехід на нові реквізити рахунків відбуватиметься автоматично, з 5 серпня нові рахунки та виписки будуть доступні в «Приват24 для бізнесу».

  ПриватБанк звертає увагу, що з 5 серпня 2019 року нові IBAN-рахунки стануть доступні в «Приват24 для бізнесу» під час створення платежів та у виписках. У період з 5 серпня до 31 жовтня 2019 року в документах на переказ коштів можна заповнювати реквізити «код банку» й «рахунок» у будь-яких варіаціях.

  З 1 листопада 2019 року застосування IBAN стане обов’язковим для клієнтів усіх банків України під час здійснення переказів коштів як у національній, так і в іноземних валютах, у тому числі й транскордонних переказів. Усі перекази з 1 листопада 2019 року здійснюватимуться тільки з використанням IBAN. Клієнтам усіх банків країни необхідно самостійно внести зміни в реквізитах, зазначених у документації з усіма своїми контрагентами/партнерами, до 31 жовтня 2019 року включно. Детальніше – на pb.ua/iban

  Нагадаємо, з 5 серпня 2019 року в Україні запроваджується міжнародний номер банківського рахунку (IBAN), що складається з 29 літерно-цифрових символів.

  З яких перші 10 знаків – код країни, контрольне число та код банку. Зокрема, перші дві літери UA вказують на код України, наступні два символи – контрольні, вони призначені для перевірки достовірності рахунку й захищають інформацію від помилок. Наступні шість цифр – код МФО банку.

  Друга група символів з 19 знаків – безпосередньо номер рахунку клієнта банку. Причому перші в цій групі п’ять нулів переважно доповнюють IBAN до 29 знаків, а останні 14 символів є безпосередньо номером рахунку.

Оставить комментарий

<