| RSS

accounting outsourcing in ukraine

Відсоткові ставки за депозитами та кредитами в Україні продовжують знижуватися — НБУ

28 Ноябрь, 2023 | Нет комментариев | Размещено в банк, депозиты, кредит

Відсоткові ставки за кредитами та депозитами впродовж останніх місяців продовжують своє впевнене зниження. Про це йдеться у аналітичному звіті Нацбанку України, який було опубліковано сьогодні.

Як зазначають у головному фінансовому регуляторі, ці показники знижувалися у відповідь на зменшення облікової ставки та інфляції в Україні.  «Інфляція стрімко знизилася порівняно з 2022 роком. Якщо минулого року споживчі ціни зросли більш ніж на 26%, то цього року, за прогнозом НБУ, їхнє зростання буде меншим за 6%. Вагому роль у стримуванні інфляції відігравали заходи регулятора з підтримання стійкості валютного ринку та підвищення довіри до гривневих заощаджень. Вони, зокрема, обмежували зростання цін на імпортовані товари», — зазначається у звіті НБУ.

Однак ставки за депозитами у гривні, попри їхнє певне зниження, забезпечують захист від інфляційного знецінення. У регулятори зазначають, що ставки за вкладами терміном від трьох місяців і більше фінансові установи пропонують у середньому за 14%. Правда, після оподаткування вони дорівнюють у середньому 11%. Ці показники є вищими за прогнозований Нацбанком України рівень інфляції на наступний рік.

Привабливими залишаються й інвестиції в облігації уряду (ОВДП), доступні громадянам через банківські додатки. Зокрема, ставки за цими цінними паперами строком до одного року становлять 16-17%. Водночас доходи від вкладень у ОВДП не оподатковуються.

«Збереження привабливості гривневих заощаджень залишається важливим завданням НБУ. Це, зокрема, необхідно для зниження тиску на валютному ринку. Що більше громадяни інвестують у гривневі активи, то менше вони витрачають на купівлю готівкової валюти», — зазначається у звіті Нацбанку України.

У той же час, за словами екс-голови ради Нацбанку України Богдана Данилишина, 85% українців зберігають свої заощадження  вдома і не довіряють банкам і 69% цих грошей зберігається саме в іноземній валюті. Які саме обсяги накопичень зберігають фізичні особи поза банківською системою сьогодні, керівники НБУ чітко відповісти не можуть.

Нагадаємо, що обсяги заощаджень, які українці накопичили поза банківською системою станом на кінець 2021 року, за оцінкою НБУ, складали 30-35 млрд доларів. Як вважають деякі експерти, на сьогодні ця сума може бути у півтора рази вищою за показники довоєнного 2021 року.

(с) Banknews

»Главная страница«

Оставить комментарий 4952 просмотров, 10 - сегодня |

Оставить комментарий

<