З січня в Україні зросте тариф на холодну воду
Отримання платіжок із новими цифрами за комуналку — звичний початок року для українців. І якщо ціни на опалення та електроенергію поки що залишаються на колишньому рівні, й можна зітхнути спокійно, то з тарифами на водопостачання нам пощастило менше.
22 грудня нацкомісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, анонсувала підвищення цін на воду вже з першого дня 2022 року. Національний регулятор затвердив нові тарифи для 45 комунальних підприємств: зростання цін заплановане на рівні від 1,51% (КП «Броваритепловодоенергія») до 34,09% (ПрАТ «Азот», м. Черкаси).
Скільки коштуватиме вода в різних містах України
Найбільше доведеться платити жителям Запоріжжя, клієнтам КП «Облводоканал», для яких 1 куб води (водопостачання та водовідведення) коштуватиме 65,56 грн з ПДВ. Водночас запорізьке КП — єдиний зі списку водоканал, для якого передбачене незначне зниження, а не зростання цін. Наразі діє тариф 66,588 грн за кубометр.
Також «лідерами» за захмарними тарифами на воду стали КП «Бердянськводоканал» — 57,072 грн, КП «Павлоградське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» — 53,664 грн та КП «Уманьводоканал» з вартістю кубометра 50,712 грн.
У столиці зростання тарифів для споживачів, що не є суб’єктами господарювання, становитиме майже 20%: вартість централізованого водопостачання збільшиться з 13,344 до 16,164, водовідведення — з 12,036 до 14,22 грн за 1 куб. м води. Загалом куб води коштуватиме киянам 30,38 замість 25,32 грн з урахуванням ПДВ.
Від чого залежить вартість кубометра води для населення
У чому полягає причина нового стрибка цін? Процедура встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення регулюється в Україні відповідною постановою НКРЕКУ, прийнятою ще у 2016 році. Згідно з офіційним документом, підставами для перегляду тарифів є:
- подорожчання електроенергії;
- збільшення витрат на теплоенергію;
- зростання цін на природний газ, необхідний для забезпечення безперебійної роботи водопровідної та каналізаційної систем.
Крім того, в грудні поточного року Президент України підписав закон, відповідно до якого на тарифи також впливає зростання витрат на податки та збори.
(с) Banknews