| RSS

accounting outsourcing in ukraine

Налоговая отказывается выдавать бесплатные ЭЦП

7 Февраль, 2016 | 3 комментариев | Размещено в Украина, финансы

Украинские компании, которые были зарегистрированы после 1 января 2016 года или внесли изменения изменения в свои уставные документы, лишены право на бесплатные услуги АЦСК ИДД ГФС. Об этом сообщает BankNews со ссылкой на сообщение пресс-службы налогового ведомства.

«…. враховуючи відсутність нормативно-правових актів, які б регулювали порядок ознайомлення третіх осіб з установчими документами, що надавалися для здійснення державної реєстрації юридичної особи, АЦСК ІДД ДФС змушений тимчасово призупинити надання послуг електронного цифрового підпису юридичним особам, зареєстрованим після 01.01.2016, а також тим, які вносили зміни до установчих документів починаючи з 01.01.2016….», — говорится в тексте сообщения ГФС.

Налоговики кивают на нормативный документ Службы безопасности Украины, выпущенный в свет 11 лет назад.

Если следовать логике налоговиков, то ни один АЦСК в 2016 году не может выдавать электронные ключи украинским компаниям, которые были зарегистрированы после 1 января 2016 года или внесли изменения изменения в свои уставные документы.

Вес сыр-бор из-за изменений в процедуру госрегистрации предприятий. Теперь нет бумажной копии с отметкой регистратор о проведении регистрационных действий, которая выдается на руки предприятию.

ЭЦП — электронно-цифровая подпись, которая нужна для сдачи отчетности в налоговое ведомство. Из всех украинских АЦСК только АЦСК ИДД (принадлежит налоговой) выдавал бесплатные ключи. В 2015 году бесплатные ключи получило 228,8 тыс. клиентов, тогда как в 2014 году эта цифра превысила 600 тыс. клиентов.

 

»Главная страница«

Оставить комментарий 2806 просмотров, 1 - сегодня |
Follow Discussion

3 комментариев to “Налоговая отказывается выдавать бесплатные ЭЦП”

  1. admin:

    ПриватБанк проведет обновление технического парка системы аккредитованного центра сертифицированных ключей (АЦСК), с помощью которой клиенты могут получать и использовать сертификаты для электронно-цифровой подписи.

    Как сообщили в ИТ-службе банка, обновление технического парка сервиса позволит в несколько раз увеличить его пропускную способность и обеспечить устойчивую работу в ближайшие годы при дальнейшем увеличении нагрузки за счет активного внедрения в Украине цифровых госуслуг и частных сервисов.

    По информации ИТ-службы банка, технические работы начнутся 30.11.2018 в 23:00 и завершатся до 21:00 01.12.2018. В течение этого периода сервисы АЦСК будут недоступны. В связи с чем банк рекомендует в случае необходимости провести срочные операции с использованием ЭЦП заранее.

    Источник: ПриватБанк

  2. admin:

    Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що 22.05.2019 набрав чинності Закон України від 16 травня 2019 року № 2725-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про електронні довірчі послуги»» (далі – Закон № 2725).
    Законом № 2725 врегульовано питання надання кваліфікованих довірчих послуг у сфері справляння податків та визначено відповідні повноваження контролюючих органів у цій сфері.
    Зокрема, до Податкового кодексу України (ПКУ) введено поняття «кваліфікована електронна довірча послуга», «кваліфікований надавач електронних послуг», «кваліфікаційний електронний підпис чи печатка», «кваліфікована електронна позначка часу», «кваліфікований сертифікат відкритих ключів».
    Також Законом № 2725 уточнено, що єдиною підставою для відмови:
    ● у проходженні електронної ідентифікації платника податків в електронному кабінеті є недійсність кваліфікованого електронного підпису такого платника податків, у тому числі у зв’язку із закінченням строку дії відповідного сертифіката відкритого ключа;
    ● у прийнятті податкової декларації засобами електронного зв’язку в електронній формі є недійсність кваліфікованого електронного підпису чи печатки такого платника податків, у тому числі у зв’язку із закінченням строку дії відповідного сертифіката відкритого ключа, за умови, що така податкова декларація відповідає всім вимогам електронного документа і надана у форматі, доступному для її технічної обробки.
    Крім того, Законом № 2725 визначено, що кваліфікований надавач електронних довірчих послуг центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, безоплатно надає платникам податків кваліфіковані електронні довірчі послуги.
    Водночас, Законом № 2725 внесено зміни до Митного кодексу України (МКУ) та Закону України від 08 листопада 2018 року № 2612-VIII «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України», відповідно до яких на 90 днів продовжено термін, протягом якого можливо буде здійснити митне оформлення транспортних засобів для їх вільного обігу на митній території України, що ввезені на територію України у період з 01.01.2015 і перебувають у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту.
    Закон № 2725 опубліковано в офіційному виданні «Голос України» від 21.05.2019 № 93.

  3. admin:

    На виконання частини восьмої статті 30 Закону України «Про електронні довірчі послуги», пункту 3 розділу IV Порядку ведення Довірчого списку, затвердженого наказом Міністерства цифрової трансформації України від 08 липня 2020 року № 104, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 липня 2020 року за № 719/35002, у зв’язку із поданням Засвідчувального центру до Довірчого списку внесено відомості про нового надавача кваліфікованих електронних довірчих послуг АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК» (далі – Надавач) та кваліфіковані електронні довірчі послуги, які надаються Надавачем.

    Також до Довірчого списку додано чотири кваліфіковані сертифікати відкритих ключів, сформовані Засвідчувальним центром, які Надавач використовуватиме для надання відповідних кваліфікованих електронних довірчих послуг, та які відповідають таким послугам:

    Кваліфікована електронна довірча послуга формування, перевірки та підтвердження чинності кваліфікованого сертифіката електронного підпису чи печатки – один сертифікат за міжнародним алгоритмом RSA та один сертифікат за алгоритмом ДСТУ.

    Кваліфікована електронна довірча послуга формування, перевірки та підтвердження кваліфікованої електронної позначки часу – один сертифікат за міжнародним алгоритмом RSA та та один сертифікат за алгоритмом ДСТУ.

Оставить комментарий





<