| RSS

accounting outsourcing in ukraine

Інформація для клієнтів банку щодо запровадження міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні

Національний банк України повідомив, що з 05 серпня 2019 року в Україні запроваджується міжнародний номер банківського рахунку (IBAN), який складається з 29 літерно-цифрових символів. 

У зв’язку з цим:

Клієнти банків:

1) з 05 серпня 2019 року:
отримуватимуть від банку інформацію про зміну діючого рахунку за стандартом IBAN для інформування своїх контрагентів та зазначення у розрахункових документах.
При цьому, зміна діючого номера рахунку за стандартом IBAN не призводить до зміни положень договору (договору банківського рахунку/розрахунково-касового обслуговування/банківського вкладу тощо);

2) з 05 серпня 2019 до 31 жовтня 2019 року у документах на переказ коштів можуть заповнювати реквізити «Код банку» та «Рахунок» у будь — яких варіаціях.
Так, в документах на переказ коштів в реквізитах платника/отримувача, можуть заповнювати як пару реквізитів (номер рахунку платника/отримувача та код банку платника/отримувача), так і номер рахунку платника/отримувача за стандартом IBAN. У разі заповнення номера рахунку платника/отримувача за стандартом IBAN, у реквізиті «Код банку платника/отримувача» зазначатимуть нуль;

3) з 01 листопада 2019 року у реквізиті розрахункового документа «Рахунок» зазначатимуть номер рахунку платника/отримувача тільки за стандартом IBAN.

Банки України:

1) з 05 серпня 2019 до 31 жовтня 2019 року:

  • прийматимуть до виконання документи на переказ коштів/ зараховуватимуть кошти на рахунок отримувача за реквізитами, варіації заповнення яких вибрав клієнт-платник;
  • повідомлятимуть контролюючі органи про зміну діючих рахунків клієнтів-суб’єктів господарювання за стандартом IBAN;
  • подадуть (без заяв клієнтів) до органів Пенсійного фонду України/органів соціального захисту населення перелік рахунків за стандартом IBAN;

2) з 05 серпня 2019 року:

  • відкриватимуть рахунки (поточні, вкладні (депозитні), рахунки умовного зберігання (ескроу)) відповідно до вимог стандарту IBAN;
  • забезпечуватимуть формування виписки за рахунком клієнта від дати відкриття рахунку та суми вхідного залишку за діючим рахунком до зміни рахунку за стандартом IBAN («історія рахунку»), з подальшим підтвердженням операцій на будь-яку дату після зміни діючого рахунку клієнта відповідно до стандарту IBAN;
  • виконуватимуть документи на арешт коштів/примусове списання/стягнення коштів не залежно від номера рахунку, зазначеного в цих документах (діючий рахунок до зміни за стандартом IBAN/за стандартом IBAN).

(с) Banknews

»Главная страница«

Оставить комментарий 2282 просмотров, 1 - сегодня |
Follow Discussion

1 комментарий to “Інформація для клієнтів банку щодо запровадження міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні”

  1. admin:

    З 5 серпня ПриватБанк переводить рахунки клієнтів на IBAN

    Корпоративні клієнти ПриватБанку та підприємці отримають нові номери рахунків у міжнародному форматі IBAN з 5 серпня 2019 року. Як повідомили в банку, перехід на нові реквізити рахунків відбуватиметься автоматично, з 5 серпня нові рахунки та виписки будуть доступні в «Приват24 для бізнесу».

    ПриватБанк звертає увагу, що з 5 серпня 2019 року нові IBAN-рахунки стануть доступні в «Приват24 для бізнесу» під час створення платежів та у виписках. У період з 5 серпня до 31 жовтня 2019 року в документах на переказ коштів можна заповнювати реквізити «код банку» й «рахунок» у будь-яких варіаціях.

    З 1 листопада 2019 року застосування IBAN стане обов’язковим для клієнтів усіх банків України під час здійснення переказів коштів як у національній, так і в іноземних валютах, у тому числі й транскордонних переказів. Усі перекази з 1 листопада 2019 року здійснюватимуться тільки з використанням IBAN. Клієнтам усіх банків країни необхідно самостійно внести зміни в реквізитах, зазначених у документації з усіма своїми контрагентами/партнерами, до 31 жовтня 2019 року включно. Детальніше – на pb.ua/iban

    Нагадаємо, з 5 серпня 2019 року в Україні запроваджується міжнародний номер банківського рахунку (IBAN), що складається з 29 літерно-цифрових символів.

    З яких перші 10 знаків – код країни, контрольне число та код банку. Зокрема, перші дві літери UA вказують на код України, наступні два символи – контрольні, вони призначені для перевірки достовірності рахунку й захищають інформацію від помилок. Наступні шість цифр – код МФО банку.

    Друга група символів з 19 знаків – безпосередньо номер рахунку клієнта банку. Причому перші в цій групі п’ять нулів переважно доповнюють IBAN до 29 знаків, а останні 14 символів є безпосередньо номером рахунку.

Оставить комментарий





<